Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 kwietnia 2012 r. w sprawie specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny (Dz. U. poz. 486) Członkami RKE, mogą być specjaliści z zakresu pracy socjalnej lub pomocy społecznej danego województwa posiadający: doświadczenie w kształceniu lub doskonaleniu zawodowym pracowników socjalnych lub staż zawodowy w instytucjach i podmiotach działających w obszarze pomocy społecznej.
Członków RKE powołuje CKE na okres 5-letniej kadencji spośród kandydatów zgłoszonych przez marszałka danego województwa.
Do zadań RKE zgodnie z art. 118 ust. 2 ustawy o pomocy społecznej (Dz. U. z 2021 r. poz. 2268 ze zm.) należy:
- przeprowadzanie postępowania w zakresie nadawania stopni specjalizacji
zawodowej oraz egzaminu dla pracowników socjalnych, ubiegających się o I stopień specjalizacji zawodowej;
- nadawanie I stopnia specjalizacji zawodowej;
- prowadzenie rejestru wydanych dyplomów;
- opracowywanie informacji, opinii i wniosków dotyczących I stopnia specjalizacji zawodowej dla Komisji oraz dla ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego.
Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania Regionalnej Komisji Egzaminacyjnej uzyskać można poprzez kontakt telefoniczny z Działem Polityki Społecznej Regionalnego Ośrodka Polityki Społeczej w Krakowie pod numerem telefonu 12 422 06 36 w. 21.
Wypełniony przez kandydata na członka RKE formularz zgłoszeniowy wraz z klauzulą zgody należy przesłać na adres:
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie
ul. Piastowska 32, 30-070 Kraków
z dopiskiem: Nabór kandydatów na członków Regionalnej Komisji Egzaminacyjnej.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 marca 2023 r.
Uwaga!
Kandydaci wypełnają tylko te punkty w zakresie dotyczącym posiadanych przez nich kwalifikacji i / lub doświadczenia. Zgłoszenia, do których nie zostaną dołączone podpisane klauzule zgody pozostaną bez rozpatrzenia.