NA CZYM POLEGA ROZWIĄZANIE
Innowacyjna forma odzieży oraz przypisana do niej aplikacja umożliwia użytkownikowi stałą i dyskretną kontrolę swojego ruchu oraz powiadamia go o konieczności korekty chodu w czasie rzeczywistym. Legginsy charakteryzują się sportową formą i uniwersalnym krojem oraz są dostępne w wersji damskiej i męskiej.
INNOTEXTIL to:
1. LEGGINSY – wpisujące się w obecne trendy, podkreślone geometrycznymi wzorami z siateczki. Wykonane są z elastycznej dziany poliestrowej, która ma lepsze właściwości wentylacyjne od odzieży bawełnianej, zapewnia większy komfort wykonywanych ćwiczeń oraz zapobiega trwałemu rozciągnięciu się materiału.
2. CZUJNIKI – elastyczne paski monitorujące i analizujące zgięcie kolan oraz inne parametry połączone z miedziano-czarnymi przewodami. Wkomponowane zostały w szwy coverlock’owe i imitują dodatkowe zdobienia, które zapewniają estetyczny wygląd i nie kojarzą się ze sprzętem medycznym.
3. SYSTEM STERUJĄCY – pozostałe przewody i baterie umożliwiające prawidłową synchronizację czujników i aplikacji są łatwe do wykonania i ukrycia dzięki opracowanej instrukcji, a etui można schować w specjalnie zaprojektowanej tylnej kieszonce.
4. ETUI NA JEDNOSTKĘ STERUJĄCĄ –projekt etui do wydrukowania metodą 3D jest dopasowany do rozmiaru tylnej kieszonki przeznaczonej na system sterujący.
5. APLIKACJA – dostępna na urządzenia mobilne w systemie Android aplikacja informuje o błędach w chodzie w czasie rzeczywistym i przedstawia je w formie wykresu. Dodatkowo, aplikacja gromadzi dane, które można udostępnić do wglądu fizjoterapeucie i w ten sposób korygować ćwiczenia zgodnie ze wskazówkami specjalisty.
6. INSTRUKCJA OBSŁUGI – dokładne wskazania dotyczące montażu i uruchomienia poszczególnych elementów krok po kroku zostały opracowane i ujęte w załączonej instrukcji, dzięki czemu możliwe jest samodzielne wykonanie zestawu, włączając w to lutowanie łączeń, zakładanie izolacji oraz instalację oprogramowania
KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z ROZWIĄZANIA
OSOBY STARSZE - dzięki samodzielnej rehabilitacji w warunkach domowych seniorzy mają możliwość zyskania większej niezależności i podtrzymania sprawności fizycznej. Włączenie innowacji do codziennego życia seniorów pomoże im zadbać o swoją kondycję i zminimalizuje ryzyko złamań lub skręceń kończyn dolnych z powodu złego wzorca chodu lub asymetrycznego przeciążenia ciała. Spodnie zaprojektowane są w taki sposób, że komfortowo układają się na każdej sylwetce a ich wygląd nie odbiega od standardów odzieży sportowej.
OSOBY Z DYSFUNKCJĄ RUCHOWĄ - produkt może być przeznaczony dla osób z ograniczoną mobilnością ruchową i zaburzeniami chodu. Użytkownik, który porusza się samodzielnie, jednak jego chód nie jest w pełni prawidłowy i wymaga systematycznej rehabilitacji, dzięki natychmiastowej informacji zwrotnej zyska pewność, że nie utrwala swoich błędów, a fizjoterapeuta będzie miał możliwość bieżącego wglądu do dokładnych zapisów parametrów chodu. Pozwoli to na dostosowywanie zalecanych ćwiczeń do zmieniających się możliwości użytkownika.
INNI ZAINTERESOWANI - złe nawyki w sposobie poruszania się drastycznie wpływają na biomechanikę ciała, przez co ryzyko wystąpienia uszkodzeń narządu ruchu u osób intensywnie ćwiczących jest wysokie. Podobnie wśród dzieci, które przyjmując nieprawidłowy wzorzec chodu za naturalny, w przyszłości mogą mieć poważne zaburzenia ruchu prowadzące nawet do zmian zwyrodnieniowych stawów oraz niepełnosprawności, dlatego „Innotextil” może być optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą stale monitorować poziom swojej sprawności fizycznej.
KTO MOŻE STOSOWAĆ ROZWIĄZANIE
• Firmy odzieżowe.
• Osoby indywidualne mogą odtworzyć „INNOTEXTIL” na podstawie specyfikacji stanowiącej załącznik do modelu innowacji.
INNOWATOR
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie im. Jana Matejki - Wydział Form Przemysłowych
- prof. dr hab. Stanisław Tabisz
- dr Bożena Groborz
SZCZEGÓŁOWY MODEL INNOTEXTIL zawierający specyfikację produktu
WYKROJE: LEGINSY DAMSKIE, LEGINSY MĘSKIE
MODELOWANIE 3D (zdjęcia)
zdjęcia z PRACOWNI KRAWIECKIEJ
Dokumentację techniczną potrzebną do wykonania własnego egzemplarza udostępniamy w ramach otwartej licencji. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie na adres e-mail: drojek@rops.krakow.pl