NA CZYM POLEGA
Metoda pracy z osobami starszymi wykorzystująca zasoby gospodarcze, krajobrazowe, przyrodnicze oraz kulturowe obszarów wiejskich. Agrotreningi opierają się na 12 uniwersalnych scenariuszach zajęć z których skorzystać mogą osoby/podmioty zakładające lub prowadzące gospodarstwa opiekuńcze. Seniorzy przebywający w gospodarstwach opiekuńczych będą podtrzymywali możliwie najwyższy stopień samodzielności biorąc udział w różnorodnych zajęciach opartych na naturalnych dla wsi aktywnościach. Ułatwi to zorganizowanie opieki nad osobami starszymi z dala od miast i pozwoli im pozostać w swoim środowisku lokalnym. Rozwiązanie rozwijające potencjał i zainteresowania seniorów, nawiązujące do tradycji polskiej wsi.
KTO MOŻE SKORZYSTAĆ
Osoby starsze wymagające opieki i zamieszkujące na terenach wiejskich.
KTO MOŻE ZASTOSOWAĆ
Agrotreningi to metody pracy z osobami starszymi na obszarach wiejskich z których mogą skorzystać Gospodarstwa opiekuńcze (innowacja powstałą z myślą o tej formie działalności) ale też inne podmioty - organizacje pozarządowe, zagrody edukacyjne itp.
INNOWATOR
Agnieszka Król
Zagroda edukacyjna „PSZCZÓŁKI”
Grafika przedstawia duży napis InnMałopolska region innowacyjny społecznie. Pozostała część grafiki zwiera opis pomysłu pod nazwą "ARGOTRENINGI", którego pomysłodawcą jest Zagroda edukacyjna „PSZCZÓŁKI”. Na dole grafiki znajduje się adres Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie: tel. +48124220636, adres: ul. Piastowska 32, 30-070 Kraków, e-mail: biuro@rops.krakow.pl oraz loga: Fundusz Europejski, Małopolska, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, Unia Europejska.