Zwieńczeniem pracy, trudu i poświęconego czasu były warsztaty kulinarne w Kampusie Wielickim, podczas których grupa testująca wraz ze specjalistami zaangażowanych w realizację innowacji społecznych, przyrządziła smaczne dania i podsumowała sześciomiesięczny test. Głównym założeniem opracowanej innowacji społecznych jest ułatwienie dostępu do profesjonalnego i kompleksowego wsparcia w miejscu zamieszkania osoby, zakładającego edukację oraz motywowanie osoby z otyłością i jej najbliższego otoczenia do trwałej zmiany nawyków i stylu życia.
Przez sześć miesięcy grupa specjalistów, którą tworzyli: dietetyk, pracownik socjalny, lekarz, rehabilitant, pielęgniarka i psycholog zapewniali zindywidualizowane, wielodyscyplinarne wsparcia, którego efektem okazała się nie tylko utrata masy ciała ale również wzmocnienie rodziny w pracy nad osiągnięciem zmian, przyswojenie dobrych nawyków żywieniowych, poprawa samopoczucia, poprawa kondycji zdrowotnej, wzbudzenie motywacji do osiągnięcia redukcja masy ciała, polepszenie jakości życia poprzez zwiększenie sprawności fizycznej, a w konsekwencji samodzielności i niezależności od otoczenia dzięki lepszej sprawności ruchowej, zmniejszenie dolegliwości bólowych związanych z nadmiernym obciążeniem układu ruchu, spowodowanym zwiększoną masą ciała.
Dzisiaj już wiemy, jak wiele pozytywnych zmian przyniosła testowana innowacja społeczna. Wszystkim uczestnikom innowacji – Innowatorowi Społecznemu, Specjalistom i Uczestnikom grupy testującej - składamy gratulacje i zarazem podziękowania za zaangażowanie i determinację w dążeniu do celu.