W tym roku nie zabraknie atrakcji związanych ze spotkaniami z ciekawymi i znanymi ludźmi, którzy swoją codzienną pracą udowadniają, że warto pomagać – podkreśla Łukasz Smółka, Wicemarszalek Województwa Małopolskiego.
Zachęcamy studentów i kadrę akademicką do podjęcia dialogu ze znakomitą polską aktorką i społeczniczką Anną Dymną, założycielką Fundacji "Mimo Wszystko", która 19 kwietnia na zaproszenie studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie podpowie jak pomagać w sposób mądry i odpowiedzialny. Warto też włączyć się w debatę z Siostrą Teresą Pawlak i Jaśkiem Melą, którzy 21 kwietnia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II przybliżą młodym ludziom zalety pracy społecznej. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny. Zaproszenia skierowane są do zainteresowanych z wszystkich małopolskich uczelni.
Program wydarzeń jest wyjątkowo bogaty i różnorodny. Jak zwykle nie zabraknie wizyt studyjnych do krakowskich podmiotów ekonomii społecznej, spacerów śladami przedsiębiorczości społecznej, warsztatów i seminariów poruszających tematykę społeczną. Kontynuujemy zwiedzanie Muzeum Narodowego pod kątem osób z niepełnosprawnościami.
Edukujemy, ale także kształtujemy wrażliwość społeczną - mówi Wicemarszałek Łukasz Smółka - pokazujemy młodym ludziom, że ekonomia społeczna to tworzenie możliwości do godnego życia dla wielu Małopolan.
Parterami strategicznymi TES są: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie - Zamiejscowy, Akademia Ignatianum w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie, Instytut Spraw Publicznych UJ, Instytut Pedagogiki UJ, Instytut Rodziny, Pedagogiki i Pracy Socjalnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Katedra Zarządzania Organizacjami Publicznymi, Instytut Kultury UJ, Wydział Form Przemysłowych ASP, Instytut Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego UP, Wydział Humanistyczny AGH, Muzeum Narodowe w Krakowie.
Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej: www.es.malopolska.pl, a bieżące informacje nt. najciekawszych spotkań można śledzić na profilu FB: Małopolska Ekonomia Społeczna.
Zapraszamy do udziału!
Wydarzenie realizowane jest w ramach Projektu „Małopolski Ośrodek Koordynacji Ekonomii Społecznej – etap III”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa 9 Region spójny społecznie, Działanie 9.3 Wsparcie ekonomii społecznej, typ projektu B Działania koordynacyjne w obszarze ekonomii społecznej prowadzone na poziomie regionalnym.