10 edycji konkursu
- 24 laureatów
10 na szczeblu powiatowym
13 na szczeblu gminnym
1 organizacja pozarządowa
- 21 wyróżnionych
15 na szczeblu gminnym
5 na szczeblu powiatowym
1 organizacja pozarządowa
Tegoroczni Laureaci nagrody:
Gmina Gdów, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie
Za szerokie działania informacyjne w obszarze uwrażliwiania społeczności na problematykę przemocy w rodzinie oraz działania profilaktyczne wśród rodzin zagrożonych przemocą. Ponadto za podejmowanie działań zarówno na rzecz osób doświadczających, jak i stosujących przemoc w rodzinie, przy jednoczesnym uwzględnieniu różnych grup odbiorców.
Gmina Dębno, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Wola Dębińska
Za szerokie przedstawicielstwo różnych podmiotów zaangażowanych w pracę Zespołu Interdyscyplinarnego; za podejmowanie działań zarówno na rzecz osób doświadczających, jak i stosujących przemoc w rodzinie, przy jednoczesnym uwzględnieniu różnych grup odbiorców, a w szczególności za skuteczne działania na rzecz zintensyfikowania pracy z osobami stosującymi przemoc wobec członków rodziny.
Powiat Wadowicki, Ośrodek Interwencji Kryzysowej Radocza
Za szeroko prowadzone działania edukacyjne, profilaktyczne oraz informacyjne wśród mieszkańców powiatu, dbałość o rozwój zawodowy i podnoszenie kwalifikacji przez kadrę zaangażowaną w działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz za skuteczne korzystanie z możliwości rozwoju oferty pomocowej dla rodzin uwikłanych w przemoc m. in. poprzez nawiązanie długotrwałej współpracy z organizacją pozarządową.
Tegoroczni Wyróżnieni:
Gmina Dąbrowa Tarnowska, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej
Za bardzo szeroko prowadzone działania informacyjne wśród mieszkańców gminy, osób zagrożonych przemocą oraz rodzin uwikłanych w przemoc, za szerokie przedstawicielstwo różnych podmiotów zaangażowanych w pracę Zespołu Interdyscyplinarnego oraz współpracę z licznymi przedstawicielami lokalnych organizacji pozarządowych; za rozbudowaną ofertę działań na rzecz osób doznających przemocy, a w szczególności za skuteczne działania w obszarze poszerzania wsparcia dla rodzin / osób w zakresie potrzeb socjalnych.
Powiat Limanowski, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej
Za szeroko podejmowane działania informacyjne wśród mieszkańców powiatu, w szczególności wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ponadto za podejmowanie działań zarówno na rzecz osób doświadczających, jak i stosujących przemoc w rodzinie, przy jednoczesnym uwzględnieniu różnych grup odbiorców, a także prowadzenie działań na rzecz wsparcia pracowników socjalny oraz asystentów rodzin pracujących rodzinami uwikłanymi w przemoc.
Gratulujemy tegorocznym Laureatom i wyróżnionym w Konkursie „Małopolski Samorząd - Przeciw Przemocy” życząc dalszej owocnej pracy i niegasnącego zapału!