W Województwie Małopolskim jednym z podmiotów koordynujących obchody Tygodnia jest Krakowskie Forum Organizacji Społecznych KraFOS prowadzące współfinansowany ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Krakowie.
Czas ten stanowi znakomitą okazję do skorzystania przez osoby pokrzywdzone przestępstwem z realnej, interdyscyplinarnej pomocy różnych specjalistów; m.in. adwokatów, radców prawnych, prokuratorów, asystentów sędziów, kuratorów, policjantów, pracowników socjalnych, psychologów, interwentów kryzysowych.
Z pomocy skorzystać może każdy pokrzywdzony przestępstwem, tj. oszustwo, kradzież, przemoc.
Pomoc ta jest całkowicie nieodpłatna, anonimowa i nie wiążę się z koniecznością rejestracji.
W tym roku zaplanowano realizację ponad 1000 godzin konsultacji w ramach ponad 200 dyżurów realizowanych w 26 miejscowościach na terenie Województwa Małopolskiego.
>>> Grafik dyżurowania specjalistów
W siedzibie Ośrodka przy ul. Bolesława Komorowskiego 12 w Krakowie dyżury będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę w godzinach od 10:00 do 13:00.
Krakowskie Forum Organizacji Społecznych KraFOS angażuje się na co dzień w działania na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem prowadząc Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Krakowie z filiami oraz 12 Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej na terenie Krakowa.