Celem szkoleń jest pogłębienie wiedzy i umiejętności małopolskich realizatorów procedury „Niebieskie Karty” w zakresie pracy z rodzinami uwikłanymi w przemoc, w następujących tematach
„Praca z rodziną w oparciu o procedurę Niebieskie Karty”,
„Praca z dziećmi doświadczającymi przemocy w rodzinie”,
„Wybrane zagadnienia prawne z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – szkolenie pogłębiające.”
„Działania profilaktyczne - opracowywanie, organizowanie i wdrażanie programów profilaktycznych”
„Praca z osobami stosującymi przemoc w rodzinie realizowana przez grupy robocze w ramach procedury Niebieskie Karty” ,
Ponadto w formie stacjonarnej realizowane będzie szkolenie dedykowane osobom rozpoczynającym prace w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn. „Realizacja zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – zgodnie z wytycznymi ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego – szkolenie wprowadzające.”
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Warunkiem otrzymania zaświadczenia przez uczestnika szkolenia zgodnie z wytycznymi ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego z dnia 15 kwietnia 2022 r. do prowadzenia szkoleń w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie na lata 2022-2023 jest obecność na zajęciach w wymiarze, co najmniej 70% godzin dydaktycznych. Szczegółowe informacje w zakresie przeprowadzania naboru do udziału w szkoleniach i ich realizacji znajdują się w Regulaminie uczestnictwa w superwizji i szkoleniach specjalistycznychz zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Formularz zgłoszeniowy do udziału w szkoleniu nalezy wysłać na adres e-mail: mbras@rops.krakow.pl w terminie do dnia 1 lipca 2022 r. do godz. 10:00.
Wyłącznie osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu otrzymają potwierdzenie kwalifikacji wraz z materiałami edukacyjnymi, oraz w przypadku szkoleń zdalnych - link do spotkania, za pośrednictwem e-mail wskazanego w formularzu zgłoszeniowym najpóźniej na 5 dni roboczych przed rozpoczęciem pierwszego dnia szkoleniowego.