Doradcy przedstawili główne założenia projektu, omówili dotychczasowe zmiany jakie wprowadzono w małopolskich domach pomocy społecznej w trakcie jego realizacji. Zaplanowano wraz z uczestnikami projektu kolejne działania, uczestnicy otrzymali również pierwsze zdania, wyznaczono termin kolejnych spotkań konsultacyjnych..
Projekt realizowany jest poprzez doradztwo, w tym spotkania konsultacyjno-doradcze obejmujące profesjonalizację kadr dwóch domów pomocy społeczne a także poprzez wizyty studyjne w wybranych domach pomocy, które w ubiegłych latach uczestniczyły w projekcie oraz stałą opiekę merytoryczną pracowników ROPS.
Obecnie realizowana jest już piąta edycja projektu, który w formie pilotażowej wraz z duńskimi partnerami realizowany był w latach 2002 – 2005.
Ze wsparcia w ramach projektu skorzystało do tej pory dziewięć małopolskich domów pomocy społecznej, efektami projektu objęto zatem ponad tysiąc niepełnosprawnych mieszkańców małopolskich domów pomocy.
Wszystkich zainteresowanych zasadami pracy wprowadzanej w ramach niniejszego projektu zachęcamy do lektury wcześniej wspomnianego Poradnika, która znajduje się w zasobach publikacji ROPS Kraków.