Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie
ogłasza:
NABÓR
NA JEDNODNIOWĄ WIZYTĘ STUDYJNĄ
W RAMACH TRZECIEGO ETAPU PROJEKTU
,,SAMI-DZIELNI! NOWE STANDARDY MIESZKALNICTWA WSPOMAGANEGO DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI SPRZĘŻONYMI’’
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,
II Oś Priorytetowa – Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy,
gospodarki i edukacji,
Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
I.Informacje o projekcie
Celem głównym projektu jest opracowanie i przetestowanie standardu usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi jako form zdeinstytucjonalizowanych.
Projekt jest realizowany przez Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie wspólnie z: Gminą Miejską Kraków, Gminą Wieprz, Gminą Zakliczyn, Stowarzyszeniem na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” (realizacja usług na terenie Gminy Klucze) oraz Gminą Miasta Tarnowa.
Cel wizyty studyjnej
II. Formuła wizyty studyjnej
Jednodniowa wizyta studyjna będzie realizowana na terenie gmin województwa małopolskiego uczestniczących w realizacji projektu. Podczas wizyty zostanie przedstawiony standard usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w tym również będzie możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem uruchomionych w ramach projektu mieszkań.
Jedna grupa może liczyć maksymalnie 20 osób.
Szczegółowe zasady są określone w ,,Regulaminie naboru i uczestnictwa w wizytach studyjnych realizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach trzeciego etapu projektu ,,Sami-Dzielni! Nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi’’ (do pobrania poniżej).
III. Podmioty uprawnione do udziału w wizycie studyjnej:
-
jednostki samorządu terytorialnego (JST) szczebla gminnego lub jednostki organizacyjne JST szczebla gminnego,
-
jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego lub jednostki organizacyjne JST szczebla powiatowego,
-
jednostki samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego lub jednostki organizacyjne JST szczebla wojewódzkiego,
-
organizacje pozarządowe (NGO) prowadzące działalność statutową na rzecz pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami, wpisane do KRS.
IV. W ramach wizyty studyjnej Uczestnik ma zapewniony:
-
program merytoryczny;
-
transport dedykowany do punktów wizyty zlokalizowanych poza Krakowem;
-
obiad;
-
ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).
Dla osób zamieszkałych poza województwem małopolskim w odległości uniemożliwiającej terminowy dojazd, istnieje możliwość zapewnienia noclegu w dniu poprzedzającym rozpoczęcie wizyty (nocleg bez kolacji). Potrzeba skorzystania z noclegu w dniu poprzedzającym będzie rozpatrywana indywidualnie.
Nie pokrywamy kosztów dojazdu/powrotu na wizytę studyjną.
Nie zapewniamy i nie pokrywamy kosztów miejsc parkingowych Uczestników wizyty.
Z możliwości udziału w wizycie studyjnej wyłączone są osoby, które wzięły udział w wizycie studyjnej realizowanej w grudniu 2022 r.
V. Harmonogram naboru:
Formularze zgłoszeniowe należy przesłać pocztą elektroniczną w terminie: od 28 kwietnia 2023 r. do 17 maja 2023 r. do godz. 15:00 (decyduje data wpływu formularza – pocztą elektroniczną do ROPS w Krakowie). Ze względu na zakres danych osobowych zawartych w formularzu, przed wysłaniem należy zabezpieczyć formularz hasłem. Hasło należy podać telefonicznie pracownikom Działu Wsparcia Osób Zależnych realizujących projekt – tel. 12 422 06 36 wew. 39.
VI. Sposób aplikowania:
Skan (w formacie pdf) wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego należy przesłać na adres: sami-dzielni@rops.krakow.pl
Kompletne, czytelnie wypełnione i podpisane formularze powinny być wysłane w wersji nieedytowalnej (skan w formacie pdf). Uczestnik jest zobowiązany do przedłożenia oryginału formularza (forma papierowa z podpisami) najpóźniej w dniu rozpoczęcia Wizyty.
Formularza nie należy przesyłać w formie zdjęcia, itp.
Formularze złożone w terminie będą podlegały ocenie pod względem formalnym oraz merytorycznym.
Formularze złożone po terminie będą rozpatrywane TYLKO w sytuacji dostępności wolnych miejsc, w szczególności w sytuacji, gdy na wizytę studyjną nie mogą być zakwalifikowane podmioty znajdujące się na liście rezerwowej.
Przed wypełnieniem formularza należy zapoznać się z Regulaminem naboru i uczestnictwa w wizytach studyjnych realizowanych w ramach trzeciego etapu projektu ,,Sami-Dzielni!(…)’’, który zawiera szczegółowe informacje dot. kryteriów i zasad naboru oraz uczestnictwa.
Złożenie formularza nie jest równoznaczne z zapewnieniem udziału w wizycie studyjnej.
Podmioty zakwalifikowane do udziału w wizycie studyjnej oraz podmioty znajdujące się na liście rezerwowej zostaną poinformowane mailowo lub telefonicznie o wyniku oceny zgłoszenia.
VII. DODATKOWA INFORMACJA O WIZYCIE STUDYJNEJ
Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres e-mail: sami-dzielni@rops.krakow.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 12 422 06 36 wew. 39, 45.
Wszelkie informacje o projekcie oraz dokumentacja naboru na wizytę studyjną dostępne są na stronie internetowej: www.rops.krakow.pl w zakładce „Sami Dzielni”, podzakładka Działania upowszechniające model, link https://rops.krakow.pl/sami-dzielni/dzialania-upowszechniajace-model
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w dokumentacji dotyczącej wizyty studyjnej.
Załączniki: