Wydarzenia ostatnich miesięcy wskazały jak ogromnym wyzwaniem dla służb społecznych było dostosowanie dotychczasowych procedur do nowych warunków, celem utrzymania ciągłości oddziaływań wobec osób wspieranych. Szczególnego znaczenia nabrały kompetencje cyfrowe i umiejętności świadczenia usług on-line, których posiadanie stanowiło przepustkę do utrzymania relacji nawet w sytuacji fizycznej izolacji.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowaliśmy pakiet wsparcia pn. Cyfrowy Asystent, którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych i umiejętności świadczenia usług on-line wśród pracowników instytucji pomocy społecznej z terenu województwa małopolskiego.
Serdecznie zapraszamy do udziału w oferowanych formach doskonalenia umiejętności cyfrowych, w ramach których zaplanowaliśmy:
- Szkolenie (20 h zegarowych, 5 spotkań), składające się z następujących modułów:
- Obsługa komunikatorów internetowych, Skype, Signal, Discord, Google Hangout, Facebook Messenger, WhatsApp – 3 h;
- Instruktaż zakładania profilu zaufanego oraz trening obsługi platformy komunikacyjnej ePUAP – 3 h;
- Obsługa platform komunikacyjnych ZOOM, Clickmeeting, Microsoft Teams, Google Meet, Cisco Webex - 11 h;
- Zasady bezpiecznego korzystania z narzędzi i platform komunikacyjnych w przestrzeni wirtualnej – 3 h.
2. Konsultacje (6 h zegarowych) dla osób, które zakończyły 20-godzinne szkolenie, podczas których rozstrzygane będą realne trudności na jakie uczestnicy szkolenia napotkali w trakcie swojej pracy w formie zdalnej lub w przypadku braku takich trudności, pogłębienie lub trening zdobytych umiejętności.
3. Dostęp do tutoriali prezentujących najważniejsze i najciekawsze funkcjonalności 3 platform komunikacyjnych spośród: ZOOM, Clickmeeting, Microsoft Teams, Google Meet, Ciscowebex
4. Dostęp do elektronicznej wersji Poradnika, dotyczącego podstaw prowadzenia spotkań on-line.
Szkolenia i konsultacje odbędą się w formule zdalnej, za pośrednictwem platformy komunikacyjnej, a terminy realizacji szkoleń zostaną podane po zakończeniu procedury związanej z wyłonieniem Wykonawcy.
Rekrutacja będzie trwała do dnia 6 października 2021r.
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie skanu wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego, wraz z klauzulą zgody oraz oświadczeniem, stanowiących załącznik do niniejszego pisma, na adres e-mail asyc@rops.krakow.pl
Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniach i konsultacjach doradczych zostaną poinformowane o dokładnych terminach szkoleń drogą elektroniczną na adres e-mail wpisany w formularzu zgłoszeniowym do dnia 22 października 2021r.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Osoby biorące udział w szkoleniach otrzymają zaświadczenie.