Już od 16 marca 2020 czekamy na Państwa zgłoszenia w naborze pomysłów innowacyjnych.
Do tej pory w trakcie konsultacji z potencjalnymi innowatorami pojawiło się kilka kwestii, które budzą szczególne zainteresowanie. Mogą zainteresować też Państwa.
CO TERAZ?
termin składania Kart innowacji społecznej w naborze to 16-30 marca 2020 r.Karty składane są wyłącznie drogą elektronicznądecyduje data wpływu wniosku do ROPS w KrakowieKartę innowacji społecznej należy przesłać w formie elektronicznej na adres: nabor.id@rops.krakow.plKarta innowacji społecznej powinna być wysłana w 2 wersjach: nieedytowalnej wraz ze skanami oświadczeń i zgody na przetwarzanie danych osobowych, oraz w wersji edytowalnej.Wnioskodawca może złożyć więcej niż 1 Kartę innowacji społecznej, przy czym każda z nich musi dotyczyć innej innowacji.
W części III Karty Innowacji Społecznej - OPIS ZGŁASZANEJ INNOWACJI proszę zwrócić uwagę na pole Cel i założenia innowacji.
Na grafice znajduje się zdjęcie części III Karty innowacji społecznej z zaznaczonym punktem "Cel i założenia innowacji. Strzałka wskazuje pole: "To w tym miejscu opisujesz swoją innowację. Przedstaw pomysł tak, żeby zrozumiał go nieznajomy, który nigdy z Tobą nie rozmawiał i nie wie czy zajmujesz się na co dzień".
PRAWA AUTORSKIE
Kolejnym tematem, na który chcemy zwrócić Państwa uwagę to prawa autorskie do efektów innowacji po zakończeniu testowania.
Po zakończeniu realizacji innowacji, każdy z Innowatorów zobowiązany jest nieodpłatnie przenieść autorskie prawa majątkowe na Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.
Autorskie prawa majątkowe dotyczą korzystania z wszelkich utworów / modeli, produktów, które powstałych w trakcie realizowania Innowacji.
Twórca innowacji będzie mógł korzystać z wypracowanej innowacji na podstawie nieodpłatnej licencji albo sublicencji.
Na grafice znajduje się zdjęcie części wzoru umowy o powierzenie grantu z zaznaczonym numerem paragrafu 9 odnoszącego się do praw autorskich i podkreślonym punktem 3: "Grantobiorca zobowiązuje się w ramach w odrębnej umowy nieodpłatnie przenieść na rzecz Grantodawcy autorskie prawa majątkowe do korzystania z wszelkich utworów powstałych w ramach realizowania przez Grantobiorcę niniejszej umowy co najmniej na polach eksploatacji wymienionych w ust. 2".
KRYTERIA OCENY
Karty innowacji społecznej przejdą trzystopniowy proces oceny:
1) Etap 1 – ocena formalna,
2) Etap 2 – ocena merytoryczna,
3) Etap 3 – ocena strategiczna.
Na etapie oceny merytorycznej Rada Innowacji Społecznych weźmie pod uwagę 4 kryteria.
Grafice zostały wymione kryteria oceny merytorycznej: nowatorstwo zaproponowanych rozwiązań, trafności względem rzeczywistych potrzeb grup docelowych, efektywność (prognozowany wpływ, zmiana względem standardowych rozwiązań, optymalizacja), skalowalność pomysłu (wykonalność i możliwość jego upowszechnienia).
Ostateczną ocenę będzie stanowić suma punktów uzyskanych podczas oceny merytorycznej i strategicznej.
Masz wątpliwości? Chcesz omówić swój pomysł? Upewnić się czy Twoje rozwiązanie zwiększa innowacyjność i dostępność?
Zgłoś się na konsultacje:
- telefoniczne
- e- mailowe
- Webinaria
- Skype
Czekamy na Ciebie pod numerem tel. 12 422 06 36 w. 34 lub e-mailem: drojek@rops.krakow.pl.
Więcej informacji na temat Inkubatora Dostępności i możliwości otrzymania grantu na innowacje społeczne znajdziecie Państwo na stronie www.rops.krakow.pl w zakładce Inkubator Dostępności / NABORY.
Jak wypełnić Kartę innowacji społecznych krok po kroku - PREZENTACJA