Nietypowa formuła nie powstrzymała ogromu ciepła i pozytywnej energii jakimi spontanicznie podzieliły się małopolskie rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka ze wszystkimi uczestnikami spotkania.
Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii indywidualnej:
• I miejsce „za wizjonerską i odważną realizację trudnego założenia przestrzennego, za symbolikę odwołującą do metafizyki. Za zaangażowanie w wyjątkowy trud wykonawczy” dla Kacpra Kuszlik z Krakowa za pracę pt. „Obserwatorium astronomiczne dedykowane papieżowi”
• II miejsce „za autentyzm, szczerość i siłę wyrazu oraz trudne wyzwanie stworzenia rozbudowanej publikacji w formie projektu albumu” miejsce dla Mileny Nieć z powiatu brzeskiego za pracę pt. „Jan Paweł II oczami MOJEJ RODZINY”
• III miejsce „za odważną, ale taktowną i trafną anegdotę, oraz wyjątkową technikę przestrzennej papierowej mozaiki. Godna podkreślenia jest ponadto misterność wykonania” dla Kamila Wejdman z Krakowa za pracę pt. „SUPER PAPIEŻ”
Wyróżnienie Dziekana Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych:
• „Za piękno kompozycji, nawiązujące do tradycji ikonopisarskiej oraz szczerość i samodzielność wykonania” dla Nikoli Drobny z powiatu suskiego za pracę pt. „Jan Paweł II oczami MOJEJ RODZINY”
Wyróżnienie:
• „Za zaskakujący pomysł i jego siłę przekazu. Za udany portret św. Jana Pawła II zrealizowany w nietypowej technice” dla Aleksandry Moskal z powiatu oświęcimskiego za pracę pt. „Wiara wielu”
W kategorii rodzinnej:
• I miejsce „za oryginalność i walory estetyczne pomysłu, zaangażowanie w wykonanie oraz oddziaływanie na wyobraźnię użytkowników poprzez możliwość kreatywnego wykorzystania pracy” dla Państwa Katarzyny i Mieczysława Musiał oraz Justyny Zięba, Aleksandry Helman i Anny Nowak z powiatu wielickiego (współpracującą z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach) za pracę pt. „Wypłyń na głębię”
• II miejsce „za samodzielność wykonania przez najmłodszych, za autentyczność i trudność techniki reliefu oraz symbolikę nawiązującą do życiorysu św. Jana Pawła II” dla Państwa Elżbiety Białożyt oraz Patrycji i Krzysztofa Łysień z powiatu wadowickiego za pracę pt. „Papież Jan Paweł II i jego dzieci”
• III miejsce „za ujmujące, odważne i kreatywne połączenie gotowych wyrobów rękodzielniczych z elementami wykonanymi własnoręcznie, co tworzy kollage o dużej sile wyrazu” dla Państwa Karoliny i Tomasza Barwacz oraz Amelii Hajdeckiej z powiatu tarnowskiego za pracę pt. „Nie bój się nie lękaj! Wypłyń na głębię. Przyszłość zaczyna się dzisiaj nie jutro” Jan Paweł II
Wyróżnienie specjalne:
• „za szczerą i odważną formę wyrazu w formie atrakcyjnego wizualnie i muzycznie teledysku” dla Patryka i Weroniki Wejdman, Sonii Kuszlik, Pawła Jonas, Sandry, Samanty, Marcina i Mariusza Laskowskich za pracę pt. „Janie Pawle tak widzimy Ciebie”
• „za bardzo ciekawą i trudną technikę realizacji oraz równie interesującą symbolikę pracy” dla Mikołaja i Dawida Śliwa, Lilii i Małgorzaty Laskowskich za pracę pt. „Jan Paweł w naszych myślach”
Trzynasta edycja konkursu była szczególna zarówno ze względu na temat wiodący, ale również naznaczona trudnym czasem pandemii wirusa SARS-CoV-2. Nie powstrzymało to jednak fantazji i gotowości do podjęcia najbardziej czasochłonnych i nieoczywistych technik wyrazu artystycznego uczestników, którzy przysłali prace konkursowe praktycznie z całej Małopolski. Pozostaje wierzyć, że kolejna edycja Konkursu przyciągnie kolejne rzesze kreatywnych i twórczych uczestników gotowych do uruchomienia jeszcze głębszych pokładów wyobraźni.