W trakcie spotkania Pan Marszałek Wojciech Kozak – Przewodniczący Małopolskiej Rady ds. Polityki Senioralnej uroczyście zainaugurował prace Małopolskiej Rady ds. Polityki Senioralnej II kadencji i wręczył powołania członkom Rady, którymi są:
Pan Mirosław Dróżdż – Radny Województwa Małopolskiego, Komisja Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego,
Pani Wioletta Wilimska – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie,
Pani Sylwia Grzesiak – Ambroży – Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,
Pani Aneta Widak – przedstawiciel Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,
Pani Elżbieta Achinger – przedstawiciel środowiska Uniwersytetów Trzeciego Wieku,
Pani Wiesława Borczyk – przedstawiciel środowiska Uniwersytetów Trzeciego Wieku,
Pani Maria Kanior – przedstawiciel środowiska Uniwersytetów Trzeciego Wieku,
dr hab. Zofia Szarota – Uniwersytet Pedagogiczny,
dr hab. Jolanta Perek-Białas – Uniwersytet Jagielloński,
Pani Barbara Kazior – Fundacja MILA,
Pani Olga Śladowska – Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich”,
Pani Barbara Szafraniec – Przewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów,
Pan Antoni Wiatr – Rada Krakowskich Seniorów, przedstawiciel Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów,
Pan Roman Ciepiela – Prezydent Miasta Tarnowa,
Pan Dariusz Marczewski – Burmistrz Miechowa.
Podczas spotkania podjęto dyskusję na temat wyzwań stojących przed Małopolską Radą II kadencji i zaplanowano tematy na najbliższe posiedzenia, z dużym akcentem na działania z obszaru kultury.
Małopolska Rada ds. Polityki Senioralnej, jest organem opiniująco-doradczym i inicjatywnym Zarządu Województwa Małopolskiego w obszarze problematyki osób starszych oraz solidarności międzypokoleniowej, powołanym w celu wzmocnienia i rozwoju regionalnej polityki senioralnej, reprezentacji interesów osób starszych i ich aktywizacji w regionie.
Kolejna kadencja Rady będzie zarówno kontynuacją już podjętej współpracy, a tym samym rozpoczętych inicjatyw, jak i otworzy nowe możliwości w zakresie kreowania rzeczywistości przyjaznej Seniorom. Wsłuchanie się w potrzeby seniorów jest bowiem podstawą tworzenia skutecznych rozwiązań dedykowanych tej grupie, co niewątpliwie stanowi priorytet dla samorządu województwa oraz samorządów lokalnych w najbliższych latach.